Yeni Doğum İzni Süresi

Hamile olan kadınlarımız için iyi haber bakanlıkdan geldi. Doğum izni süresinde artış yapan bakanlık hamile bayanarın yüzünü güldürdü. İşte yeni doğum izni süresi.

doğum izni

doğum izni

 

DOĞUM İZNİ 24 HAFTA:

Tasarıda yapılan 2′nci önemli operasyon ise doğum izni konusunda oldu. Tasarıyla 16 hafta olan doğum izni, 24 haftaya çıkartılıyor. Ancak sürenin uzunluğunun işverenler açısından kadın çalışandan vazgeçme sonucu doğurmaması için önlem alınıyor. İlave edilen 8 hafta için işveren yükünü devlet üstlenecek. Kadın çalışanın primleri işsizlik fonundan karşılanacak. Bu konudaki çalışmayı da Çalışma Bakanlığı üstlendi. Yeni yılın başında son rötuşları yapılarak, TBMM’ye sevk edilmesi beklenen tasarıda, daha önce kamuoyuna açıklanan maddelerde değişiklik olmadı.

Yeni doğum izinleri bütün hamile bayanlarımıza hayırlı olsun.  Evrenbilimi.Com olarak ülkemize hayırlı evlatlar getirmeleri en büyük temennimiz.

 

Aranılan Terimler


Sponsorlu Bağlantılar

Aşağıdaki Konular da İlginizi Çekebilir:

Bir Cevap Yazın

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>