Memur Affı 2013

Kısa bir süre içinde memurların yeni izinlerinin müjdesini vermiştik. Bu sefer sıra memur affı müjdesine geldi. Yeni yılda memurlarıma af çıkdı. İşte haberin detayları.

memur affı

memur affı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, memuru sevindirecek 3 af paketi hazırladı. Bakanlığın hazırladığı “Memur lar ile Diğer Kamu Görevlilerinin Bazı Disiplin Cezalarının Affı Hakkında Kanun Tasarısı Taslağı” ile memurların tüm disiplin suçlarının affedilmesi öngörülüyor. Taslağa göre memurlar ve diğer kamu görevlileri ile bu görevlerde bulunmuş olanlar hakkında 1 Ocak 1995`den 11 Eylül 2012`ye kadar işlenmiş fiillerden dolayı verilmiş disiplin cezaları bütün sonuçlarıyla affedilecek.

`Yüz kızartıcı`ya yok

Ancak; devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, basit veya nitelikli zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyet kırıcı suçlar, kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma ile devlet sırlarını açığa vurma suçları nedeniyle görevleriyle sürekli olarak ilişik kesilmesi sonucunu doğuran disiplin cezaları kapsam dışında.

Kapsama giren disiplin cezaları affedilirken, suçu işleyenler hakkında disiplin soruşturması ve kovuşturması yapılamayacak. Süren disiplin soruşturma ve kovuşturmaları işlemden kaldırılacak. Kesinleşmişler uygulanmayacak. Disiplin cezaları affedilenlerin sicil dosyalarındaki disiplin cezalarına dair kayıtlar, ilgililerin müracaatı aranmaksızın hükümsüz kalacak ve dosyalarından çıkarılacak. Disiplin cezalarının affı, ilgililere geçmiş süreler için özlük hakları ve parasal yönden bir talep hakkı vermeyecek.

Asker kapsam dışı

Aldıkları disiplin cezalarına karşı daha önce dava açan memurlar, af yasası çıktıktan sonra 30 gün içinde davaya devam etmek istediklerini mahkemeye bildirmedikleri takdirde dava düşmüş sayılacak. Davasından vazgeçmeyen, ancak sonunda davayı kaybeden memurlar da bu aftan yararlanabilecek. Memura getirilen sicil affından 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu, 3466 sayılı Uzman Jandarma Kanunu, 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanunu ile 357 sayılı Askeri Hakimler Kanunu`na tabi personel yararlanamayacak.

Memuriyetten atma zorlaşıyor

Hazırlanan bir başka tasarıyla da memuriyetten atılma bir kademe zorlaştırılıyor. Tasarı, 657 sayılı kanunun 129`uncu maddesinde yer alan “memurluktan çıkarma cezası” ifadesinin “kademe ilerlemesinin durdurulması ve memurluktan çıkarma cezası” olarak değiştirilmesini öngörüyor. Buna düzenlemeyle savunma hakkının kapsamı genişliyor. Memura, atılma öncesi kademe ilerlemesinin durdurulması cezası verilmesinin önünü açıyor.

Aday memura yeni haklar var

Aday memurlar 1 yıllık adaylık süresi içerisinde, işe birkaç defa geç gelmek gibi en küçük disiplin cezası aldıklarında asil memuriyete geçme hakkını kaybediyorlar. Yeni tasarıyla devlet memurluğundan çıkmayı gerektiren fiiller hariç, disiplin cezası alan aday memurların memurlukla ilişkileri kesilmeyecek. 657`nin ilgili maddesinde yapılacak değişiklikle aylıktan kesme cezası alan aday memurlar, ilişkileri kesilmek üzere disipline sevk edilecek.

Bu yeni affın bütün memurlarımıza hayırlı olmasını diliyoruz. Umarız bundan sonraki memurluk hayatlarında bir daha af beklemeyi gerektirecek bir durumla karşılaşmazları.

Aranılan Terimler


Sponsorlu Bağlantılar

Aşağıdaki Konular da İlginizi Çekebilir:

22 Comments

 1. OZAN 17 Ocak 2013 14:35 Cevapla

  daha önce memuriyet yapıp kendi isteğiyle istifa eden memurlara dönüş hakkını bu yasaya ekleseler daha iyi olmazmı

 2. adımsener 17 Ocak 2013 17:23 Cevapla

  ben 1993 yılından2001bırın yedıncı ayına kadar memur olrak gorev yaptım hızmetlı kadrosunda ve hastanede kadrolu olrak calıstım bu af benıde kapsarmı acaba

 3. gülhan 18 Ocak 2013 16:39 Cevapla

  haber doğru mudur acaba Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Faruk Çelik’ten açıklama bekliyoruz,lütfen kanun çıksın artık.saygılarımla arz ediyorum.

 4. teyfik 20 Ocak 2013 13:36 Cevapla

  bu af müstafi olan memurları kapsıyormu bilen varsa cevap yazsın rica ediyorum

 5. ümit ataş 22 Ocak 2013 20:02 Cevapla

  Ben müstafi sayıldım. Dilekçe yazmadan iş yerine 10 günden fazla gitmemdim. benide kapsıyormu bu karar. Yardımcı olun

 6. murat aybek 24 Ocak 2013 15:49 Cevapla

  bu çıkacak aftan emniyetmensuplarıda yararlanacakmı yoksa öbür çıkan afgibi polis memurlarınıbu aftan muaf mı tutacaklar bilgisioln varmı

 7. ali alimoglu 27 Ocak 2013 01:10 Cevapla

  ben 27.07.2009den beri devlet memurluktan atıldım bu aftan yaralanıyorum bu konuda yardımcı olun

 8. ziya 28 Ocak 2013 18:39 Cevapla

  memur sicil affının çıkması birçok haksız yere ve kin duyarak verilen disiplin cezalarının kaldırılması yerinde ve uygun olacağı kanaatindeyim ama son tarih olarak hazırlanan taslakta belirtilen tarihin affın çıktığı tarih olarak belirlenmesi haksızlıkları gidereceği düşncesindeyim.yetkililere şimdiden teşekkür ederiz.

 9. ŞEYHMUS KAYA 30 Ocak 2013 15:38 Cevapla

  MERHABA
  BENDE DEVLET MEMURUYDUM GÖREVİMDEN MÜSTAFİ OLARAK EL ÇEKTİRİLDİM 2006 AFFINDAN YARARLANAMADIM UMARIM BU AFFTAN YARARLANIP GÖREVİMİE DÜNERİM BU AFFIN BİR AN ÖNCE ÇIKMASINI DİLERİM.MAĞDUR OLAN BÜTÜN MEMURLARA ALLAH YARDIMCI OLSUN.

 10. yusuf kılıç 03 Şubat 2013 19:45 Cevapla

  Ben Müdürlükten alındım.Müdürlüğüm geri verilecekmi ?

 11. ORHAN AYDEMİR 04 Şubat 2013 14:42 Cevapla

  ASKERE GİDERKEN,PROSEDÜR VE BİLGİSİZLİĞİN KURBANI,MÜSTAFİ SAYILAN BİR POLİS MEMURUYUM.ÇIKACAĞI SÖYLENEN YASADAN YARARLANDIRILACAKMIYIZ?BİLGİSİ VEYA ARAŞTIRMA YAPMIŞ ARKADAŞIM VAR MI?ÇOK YORULDUM.BİRŞEYLER YAPALIM ARTIK.BİZ Bİ ŞEY YAPMADIK.SUÇA KARIŞMADIK,EŞİTSİZLİĞİ DÜZELTMELERİNİ İSTEYELİM.SÖYLEMEK İSTEDİKLERİM O KADAR FAZLA Kİ,O KADAR VAR Kİ..AMA..BENCE FARKINDA DEĞİLLER.Bİ TEKLİF ,Bİ HATIRLATMA ,Bİ ŞEY YAPALIM..POLİSLİK AŞTIR SEVGİDİR.SAYGILARIMLA…..

 12. Virdil 04 Şubat 2013 19:40 Cevapla

  BEN 27.10.2006 DE PTT DEN ATILDIM. MEMUR DİSİPLİN AFFINDAN YARARLANMAK VE NE DERECE DOĞRU ADI GEÇEN HABER ”KANAL D-SHOW- ATV ” NEDEN YAYINLUANMIYO VE NE DERECE DOĞRU

  • acun erdem 06 Şubat 2013 20:50 Cevapla

   Bu af hakkinda resmi bir agızdan aciklama geldi mi arkadaslar.geldiyse b ne yönde.ne zman cilqcagi hakiinda herhango bi bilgisi olan varmi.

 13. ramazan deniz 04 Şubat 2013 22:51 Cevapla

  kamuda 2000 yılında işe başladım 2002 yılında iş kazası geçirdim tüm bilgi ve belgelerim doktor raporlarım mevcut 4 yılım istirahatli geçti 18 ay bir fiil sonra 3 er ay 3 er ay olmak üzere yani bedenen çalışama durumum yok rapoarlarım mevcut benide kapsarmı acaba iveren 2006 da iş akdimi fesih etti

 14. ali eşref aslankıliç 10 Şubat 2013 10:13 Cevapla

  ben 201 ptt calişiyordum işten atıldım hizmet nedeinyle guveni kutuye sucunda atıldım acaba beni kapsıyorum ne yapam lazım tlefonum 05327227811 lutfen mesej atın alieşref aslankılıc ağrı

 15. gökhan 11 Şubat 2013 20:05 Cevapla

  tsk neden kapsam dışı??????
  hala bitmedimi intikamınız??????
  yeter artıkkkkkk !!!!!

 16. özcan tuncay 11 Şubat 2013 20:16 Cevapla

  ikinci şans herkese gerekli. göreve dönecek memurlar bunun değerini lutfen bilsinler

 17. Hakan Bayrak 13 Şubat 2013 11:03 Cevapla

  Çıktı diyorsunuz da tarihi sayısını verin ki müracaatlarımızı yapalım hakkımızı arayalım.

 18. İlyas Doğan 15 Şubat 2013 08:41 Cevapla

  Sayın site yetkilisi,bu haberin doğruluğunu ve çıktı ise yayınlanan tarihini açıklamalısınız,özellikle benim gibi bu affı bekleyen binlerce insana karşı bu bir sorumluluktur diye düşünüyorum.Saygılarımla…

 19. Kenan.s 06 Mart 2013 06:50 Cevapla

  Selamun aleykum arkadaşlar memur affı çıkıp çıkmayacağı suan için resmi bıır kurumdan yapılmadı ancak kulislerde çıkacağı bu konuyla ilgili düzenlemeler yapılcagından haberdarim TMM tlf numarasından komisyon araştırmasına bağlanın ordan süreyi takıp ede bilirsiniz fakat suan komisyona gitmiş biir dosyada yok olurda resmi bir kurumdan yayınlanırsa kimleri kapsayıp kapsamayacanı TMM komisyon araştırmadan lütfen bilgi alın. Müstefi sayılan arkadaşların bence bir hareket başlatıp kendilerini hatırlatması gerekiyor saygılarımla…

 20. selcuk 15 Mart 2013 20:58 Cevapla

  Memur sicil affı / 2013 Kıdem durduma cezası alanları kapsamıyor
  Sayın arkadaşlar Kamu oyu oluşturmak için Yardım etmek isteyenler alttaki metni kopyalayarak en allttaki Milletvekili adreslerine mesaj atalım.

  ”Sayın Milletvekilim/Bakanım,

  22/06/2006 tarihinde 5525 sayılı disiplin affı kanunu şu an medyadan takip ettiğimiz kadarıyla hazırlanan af yasası ile aynı ve BİZ KIDEM DURDURMA CEZASI ALANLAR için 5525 sayılı yasanın bize hiçbir faydası olmadığı gibi ”GERİYE DÖNÜK ÖZLÜK HAKLARI İADE EDİLMEZ” KELİMESİ ÇIKARTILMAZSA AFDAN YARARLANAMAYACAĞIZ. 1999 yılında 4455 sayılı af yasası geriye dönük özlük haklarını iade etti. Parasal hakları doğal olarak iade etmedi. Biz Parasal hakları geriye dönük istemiyoruz. Maddiyatı düşünmüyoruz. Sayın Milletvekilim/Bakanım, umarım bu yazdıklarımızı okuyorsunuzdur, sizden ricamız KIDEM DURDURMA cezası alanların AF dan diğer ceza alanlar gibi faydalanmasını sağlarsanız çok mutlu oluruz.Bir önceki (5525 sayılı disiplin affı ) af kıdem durdurmayı da kapsıyordu ama GERİYE DÖNÜK ÖZLÜK HAKLARI VERİLMEZ CÜMLESİNDEN dolayı çeliştiği için af dan yararlanamadık. Sizden yardım istiyoruz. Allah Yolunuzu Açık Etsin. Saygılarımızla”.

  omer.celik@tbmm.gov.tr

  sadullah.ergin2@tbmm.gov.tr

  ahmet.davutoglu@tbmm.gov.tr

  mehmet.simsek@tbmm.gov.tr

  faruk.celik@tbmm.gov.tr

  taner.yildiz@tbmm.gov.tr

  mehmetmehdi.eker@tbmm.gov.tr

  bulent.arinc@tbmm.gov.tr

  suat.kilic@tbmm.gov.tr

  ismet.yilmaz@tbmm.gov.tr

  hayati.yazici@tbmm.gov.tr

  ali.babacan@tbmm.gov.tr

  bekir.bozdag@basbakanlik.gov.tr

  cevdet.yilmaz@tbmm.gov.tr

  mehmetzafer.caglayan@tbmm.gov.tr

  binali.yildirim@tbmm.gov.tr

  erdogan.bayraktar@tbmm.gov.tr

  nabi.avci@tbmm.gov.tr

  mehmet.muezzinoglu@tbmm.gov.tr

  veysel.eroglu@tbmm.gov.tr

  nihat.ergun@tbmm.gov.tr

  egemen.bagis@tbmm.gov.tr

  besir.atalay@tbmm.gov.tr

  fatma.sahin@tbmm.gov.tr

  muammer.guler@tbmm.gov.tr

  necati.cetinkaya@tbmm.gov.tr

  mehmetsukru.erdinc@tbmm.gov.tr

  fatos.gurkan@tbmm.gov.tr

  ali.kucukaydin@tbmm.gov.tr

  necdet.unuvar@tbmm.gov.tr

  a.aydin@tbmm.gov.tr

  mehmet.erdogan@tbmm.gov.tr

  mehmet.metiner@tbmm.gov.tr

  murtazayetis@tbmm.gov.tr

  sait.acba@tbmm.gov.tr

  halil.urun@tbmm.gov.tr

  ekrem.celebi@tbmm.gov.tr

  fatma.salman@tbmm.gov.tr

  mehmetkerim.yildiz@tbmm.gov.tr

  ruhi.acikgoz@tbmm.gov.tr

  ali.riza.alaboyun@tbmm.gov.tr

  ilknur.inceoz@tbmm.gov.tr

  mehmetnaci.bostanci@tbmm.gov.tr

  avni.erdemir@tbmm.gov.tr

  yalcin.akdogan@tbmm.gov.tr

  cemil.cicek@tbmm.gov.tr

  rehadenemec@tbmm.gov.tr

  cevdet.erdol@tbmm.gov.tr

  bulent.gedikli@tbmm.gov.tr

  ulker.guzel@tbmm.gov.tr

  haluk.ipek@tbmm.gov.tr

  emrullah.isler@tbmm.gov.tr

  ahmet.iyimaya@tbmm.gov.tr

  salih.kapusuz@tbmm.gov.tr

  zelkif.kazdal@tbmm.gov.tr

  haluk.ozdalga@tbmm.gov.tr

  tulay.selamoglu@tbmm.gov.tr

  seyit.sertcelik@tbmm.gov.tr

  fatih.sahin@tbmm.gov.tr

  nurdan.sanli@tbmm.gov.tr

  badak@tbmm.gov.tr

  cavusoglu@tbmm.gov.tr

  vecdi.gonul@tbmm.gov.tr

  gokcen.ozdoganenc@tbmm.gov.tr

  huseyin.samani@tbmm.gov.tr

  menderesm.tevfik.turel@tbmm.gov.tr

  orhan.atalay@tbmm.gov.tr

  israfil.kisla@tbmm.gov.tr

  mehmet.erdem@tbmm.gov.tr

  aligultekin.kilinc@tbmm.gov.tr

  semiha.oyus@tbmm.gov.tr

  ali.aydinlioglu@tbmm.gov.tr

  tulay.babuscu@tbmm.gov.tr

  mehmetcemal.oztaylan@tbmm.gov.tr

  ahmetedip.ugur@tbmm.gov.tr

  yilmaz.tunc@tbmm.gov.tr

  ziver.ozdemir@tbmm.gov.tr

  bunyamin.ozbek@tbmm.gov.tr

  fahrettin.poyraz@tbmm.gov.tr

  esref.tas@tbmm.gov.tr

  vedat.demiroz@tbmm.gov.tr

  vahit.kiler@tbmm.gov.tr

  ali.ercoskun@tbmm.gov.tr

  fehmi.kupcu@tbmm.gov.tr

  bayram.ozcelik@tbmm.gov.tr

  yildirimhami@tbmm.gov.tr

  ismail.aydin@tbmm.gov.tr

  canan.candemircelik@tbmm.gov.tr

  hakan.cavusoglu@tbmm.gov.tr

  tulin.erkalkara@tbmm.gov.tr

  onder.matli@tbmm.gov.tr

  mustafa.ozturk@tbmm.gov.tr

  ismet.su@tbmm.gov.tr

  huseyin.sahin@tbmm.gov.tr

  mustafakemal.serbetcioglu@tbmm.gov.tr

  bedrettin.yildirim@tbmm.gov.tr

  mehmet.danis@tbmm.gov.tr

  ismail.kasdemir@tbmm.gov.tr

  huseyin.filiz@tbmm.gov.tr

  idris.sahin@tbmm.gov.tr

  cahit.bagci@tbmm.gov.tr

  salim.uslu@tbmm.gov.tr

  murat.yildirim@tbmm.gov.tr

  nurcan.dalbudak@tbmm.gov.tr

  bilal.ucar@tbmm.gov.tr

  mehmet.yuksel@tbmm.gov.tr

  nihat.zeybekci@tbmm.gov.tr

  m.galip.ensarioglu@tbmm.gov.tr

  oya.eronat@tbmm.gov.tr

  mehmetsuleyman.hamzaogullari@tbmm.gov.tr

  cuma.icten@tbmm.gov.tr

  minebeyaz@tbmm.gov.tr

  fevai.arslan@tbmm.gov.tr

  osman.cakir@tbmm.gov.tr

  ibrahim.korkmaz@tbmm.gov.tr

  suay.alpay@tbmm.gov.tr

  sermin.balik@tbmm.gov.tr

  zulfu.demirbag@tbmm.gov.tr

  faruk.septioglu@tbmm.gov.tr

  sebahattin.karakelle@tbmm.gov.tr

  recep.akdag@tbmm.gov.tr

  muhyettin.aksak@tbmm.gov.tr

  fazilet.dagciciglik@tbmm.gov.tr

  cengiz.yavilioglu@tbmm.gov.tr

  adnan.yilmaz@tbmm.gov.tr

  ulker.can@tbmm.gov.tr

  salih.koca@tbmm.gov.tr

  deryabakbak27@gmail.com

  huseyin.celik@tbmm.gov.tr

  mehmeterdogan@tbmm.gov.tr

  anejatkocer@tbmm.gov.tr

  halilmazicioglu@tbmm.gov.tr

  mehmet.sari@tbmm.gov.tr

  ali.sahin@tbmm.gov.tr

  samil.tayyar@tbmm.gov.tr

  nurettin.canikli@tbmm.gov.tr

  mehmet.geldi@tbmm.gov.tr

  adem.tatli@tbmm.gov.tr

  kemalettin.aydin@tbmm.gov.tr

  feramuz.ustun@tbmm.gov.tr

  orhan.karasayar@tbmm.gov.tr

  mehmet.onturk@tbmm.gov.tr

  hacibayram.turkoglu@tbmm.gov.tr

  adem.yesildal@tbmm.gov.tr

  sureyyasadi.bilgic@tbmm.gov.tr

  recep.ozel@tbmm.gov.tr

  abdulkadir.aksu@tbmm.gov.tr

  mustafa.atas@tbmm.gov.tr

  aysenur.bahcekapili@tbmm.gov.tr

  oabak@tbmm.gov.tr

  nimet.bas@tbmm.gov.tr

  osmanboyraz@tbmm.gov.tr

  volkan.bozkir@tbmm.gov.tr

  huseyin.burge@tbmm.gov.tr

  m.cetin@tbmm.gov.tr

  ahmetberat.conkar@tbmm.gov.tr

  turkan.dagoglu@tbmm.gov.tr

  gulay.dalyan@tbmm.gov.tr

  alev.dedegil@tbmm.gov.tr

  omer.dincer@tbmm.gov.tr

  mdomac@tbmm.gov.tr

  ekrem.erdem@tbmm.gov.tr

  gursoy.erol@tbmm.gov.tr

  ahmethaldun.erturk@tbmm.gov.tr

  idris.gulluce@tbmm.gov.tr

  halide.incekara@tbmm.gov.tr

  unal.kacir@tbmm.gov.tr

  harun.karaca@tbmm.gov.tr

  erol.kaya@tbmm.gov.tr

  tulay.kaynarca@tbmm.gov.tr

  feyzullahkiyiklik@tbmm.gov.tr

  mehmetdogan.kubat@tbmm.gov.tr

  burhan.kuzu@tbmm.gov.tr

  metin.kulunk@tbmm.gov.tr

  bilalmacit@tbmm.gov.tr

  mehmet.mus@tbmm.gov.tr

  nnebati@tbmm.gov.tr

  ahmetbaha.ogutken@tbmm.gov.tr

  ismail.safi@tbmm.gov.tr

  oktay.saral@tbmm.gov.tr

  mihrimahbelma.satir@tbmm.gov.tr

  sevimsavaser@tbmm.gov.tr

  mustafa.sentop@tbmm.gov.tr

  hakan.sukur@tbmm.gov.tr

  bulent.turan@tbmm.gov.tr

  ahmetkutalmis.turkes@tbmm.gov.tr

  ismet.ucma@tbmm.gov.tr

  sirin.unal@tbmm.gov.tr

  enver.yilmaz@tbmm.gov.tr

  ibrahim.yigit@tbmm.gov.tr

  ali.aslik@tbmm.gov.tr

  hamza.dag@tbmm.gov.tr

  ilknur.denizli@tbmm.gov.tr

  ertugrul.gunay@tbmm.gov.tr

  ilhan.isbilen@tbmm.gov.tr

  erdal.kalkan@tbmm.gov.tr

  rifatsait@tbmm.gov.tr

  aydin.sengul@tbmm.gov.tr

  mehmet.tekelioglu@tbmm.gov.tr

  nesrin.ulema@tbmm.gov.tr

  sevde.bayazitkacar@tbmm.gov.tr

  sitki.guvenc@tbmm.gov.tr

  nevzat.pakdil@tbmm.gov.tr

  yildirimmehmet.ramazanoglu@tbmm.gov.tr

  mehmet.saglam@tbmm.gov.tr

  mahir.unal@tbmm.gov.tr

  osman.kahveci@tbmm.gov.tr

  mevlut.akgun@tbmm.gov.tr

  lutfi.elvan@tbmm.gov.tr

  ahmet.arslan@tbmm.gov.tr

  yunus.kilic@tbmm.gov.tr

  mustafagokhan.gulsen@tbmm.gov.tr

  hakki.koylu@tbmm.gov.tr

  mustafa.elitas@tbmm.gov.tr

  gundes@tbmm.gov.tr

  yasar.karayel@tbmm.gov.tr

  ahmet.oksuzkaya@tbmm.gov.tr

  ismail.tamer@tbmm.gov.tr

  sadik.yakut@tbmm.gov.tr

  ramazan.can@tbmm.gov.tr

  oguzkagan.koksal@tbmm.gov.tr

  senol.gursan@tbmm.gov.tr

  muzaffer.aslan@tbmm.gov.tr

  abdullah.caliskan@tbmm.gov.tr

  ahmetsalih.dal@tbmm.gov.tr

  fuat.karakus@tbmm.gov.tr

  zeki.aygun@tbmm.gov.tr

  muzaffer.bastopcu@tbmm.gov.tr

  azizesibel.gonul@tbmm.gov.tr

  fikri.isik@tbmm.gov.tr

  mehmetali.okur@tbmm.gov.tr

  ilyas.seker@tbmm.gov.tr

  mustafa.akis@tbmm.gov.tr

  mustafa.baloglu@tbmm.gov.tr

  mustafa.kabakci@tbmm.gov.tr

  kerim.ozkul@tbmm.gov.tr

  gulay.samanci@tbmm.gov.tr

  harun.tufekci@tbmm.gov.tr

  ayse.turkmenoglu@tbmm.gov.tr

  huseyin.uzulmez@tbmm.gov.tr

  ilhan.yerlikaya@tbmm.gov.tr

  cemzorlu@tbmm.gov.tr

  soner.aksoy@tbmm.gov.tr

  idris.bal@tbmm.gov.tr

  vural.kavuncu@tbmm.gov.tr

  hasan.fehmi.kinay@tbmm.gov.tr

  huseyincemal.akin@tbmm.gov.tr

  oznur.calik@tbmm.gov.tr

  mahmutmucahit.findikli@tbmm.gov.tr

  omerfaruk.oz@tbmm.gov.tr

  mustafa.sahin5@tbmm.gov.tr

  ugur.aydemir@tbmm.gov.tr

  recaiberber@tbmm.gov.tr

  selcuk.ozdag@tbmm.gov.tr

  huseyin.tanriverdi@tbmm.gov.tr

  muzaffer.yurttas@tbmm.gov.tr

  abdurrahim.akdag@tbmm.gov.tr

  gonul.bekinsahkulubey@tbmm.gov.tr

  nebi.bozkurt@tbmm.gov.tr

  cigdemmunevver.okten@tbmm.gov.tr

  ahmettevfik.uzun@tbmm.gov.tr

  aliboga@tbmm.gov.tr

  yuksel.ozden@tbmm.gov.tr

  muzaffer.cakar@tbmm.gov.tr

  faruk.isik@tbmm.gov.tr

  ahmeterdal.feralan@tbmm.gov.tr

  ebubekir.gizligider@tbmm.gov.tr

  murat.gokturk@tbmm.gov.tr

  a.kavaklioglu@tbmm.gov.tr

  omer.selvi@tbmm.gov.tr

  mustafa.hamarat@tbmm.gov.tr

  idrisnaim.sahin@tbmm.gov.tr

  ihsan.sener@tbmm.gov.tr

  fatihhanunal@tbmm.gov.tr

  durdumehmet.kastal@tbmm.gov.tr

  suatonal@tbmm.gov.tr

  nusret.bayraktar@tbmm.gov.tr

  hasan.karal@tbmm.gov.tr

  hasanali.celik@tbmm.gov.tr

  saban.disli@tbmm.gov.tr

  aysenur.islam@tbmm.gov.tr

  ayhansefer.ustun@tbmm.gov.tr

  aliihsan.yavuz@tbmm.gov.tr

  tulay.bakir@tbmm.gov.tr

  cemalyilmaz.demir@tbmm.gov.tr

  mustafa.demir@tbmm.gov.tr

  akifcagataykilic@tbmm.gov.tr

  ahmet.yeni@tbmm.gov.tr

  afifd@tbmm.gov.tr

  osman.oren@tbmm.gov.tr

  mehmet.ersoy@tbmm.gov.tr

  hilmi.bilgin@tbmm.gov.tr

  mesudenursuna.memecan@tbmm.gov.tr

  ali.turan@tbmm.gov.tr

  yahya.akman@tbmm.gov.tr

  mehmet.akyurek@tbmm.gov.tr

  seyit.eyyupoglu@tbmm.gov.tr

  abdulkerim.gok@tbmm.gov.tr

  mehmetkasim.gulpinar@tbmm.gov.tr

  mahmut.kacar@tbmm.gov.tr

  emin.onen@tbmm.gov.tr

  halil.ozcan@tbmm.gov.tr

  zeynepkarahan.uslu@tbmm.gov.tr

  mehmetemin.dindar@tbmm.gov.tr

  ziyaeddin.akbulut@tbmm.gov.tr

  ozlem.yemisci@tbmm.gov.tr

  zeyid.aslan@tbmm.gov.tr

  sukru.ayalan@tbmm.gov.tr

  dilek.yuksel@tbmm.gov.tr

  aydin.biyiklioglu@tbmm.gov.tr

  fnozak@gmail.com

  safiye.seymenoglu@tbmm.gov.tr

  mehmet.altay@tbmm.gov.tr

  ismail.gunes@tbmm.gov.tr

  mustafa.bilici@tbmm.gov.tr

  fatih.ciftci@tbmm.gov.tr

  burhan.kayaturk@tbmm.gov.tr

  gulsen.orhan@tbmm.gov.tr

  temel.coskun@tbmm.gov.tr

  yusuf.baser@tbmm.gov.tr

  ertugrul.soysal@tbmm.gov.tr

  ercan.candan@tbmm.gov.tr

  koksal.toptan@tbmm.gov.tr

  ozcan.ulupinar@tbmm.gov.tr

 21. zeynep 12 Temmuz 2013 22:17 Cevapla

  ben 2010 da işten çıkarıldım kadrolu işçiydim kamuda ama raporlar ve izinler geç gitmeler uyarılar para cezası derken 3 kere taftişlik oldum ve işten çıkarıldım….3sene oldu işsizlik parası bile alamadım tek kuruş alamadım mahkemeye verdim işe ide için ondanda sonuç alamadım bu yasa benim içinde geçerlimi acaba….. işe iadem olurmu afdan yararlanabilirmiyim

Bir Cevap Yazın

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>