Lise Teşekkür ve Takdir Belgesi Hesaplama 2013-2014

Merhaba Evrenbilimi.Com okurları. Lisede olan okurlarımızı ilgilendiren bir makalemizle daha karşınızdayız. Bu makalemizde liseye giden öğrencilerin teşekkür veya takdir belgesi için tutturması gereken ortalamaları bulabilirsiniz.

takdir ve teşekkür belgesi

takdir ve teşekkür belgesi

Dönem sonunda her dersin ortalaması alınarak dersin haftalık ders saati ile çarpılır. Daha sonra çarpım sonuçları derslerin haftalık ders saatleri toplamına bölünür. Çıkan sonuç :

Derslerin her biri 45.00 puandan aşağı olmamak şartı ile tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70. 00-84 .99 olanlar “Teşekkür,”

85.00 puan ve yukarı olanlar “Takdirname,” verilir.

Gördüğünüz üzere aslında çok karışık bir hesaplama şekli olarak gözükse de gayet basit bir işlem. Bu işlemleri doğru yapan herkesin takdir veya teşekkür alma ihtimallerini kesin olarak bulacağına eminim. Umarım yeni yılı hiç kimse belgesiz geçirmez.

 

Aranılan Terimler


Sponsorlu Bağlantılar

Aşağıdaki Konular da İlginizi Çekebilir:

Bir Cevap Yazın

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>