HGS Kart 2013 Yeni

Otoyollarda yeni bir düzene geçiyoruz. 2013 yılına girmemiz ile beraber bundan sonra eski kartlardan hiçbiri kullanılamıyacak. HGS Kart kullanımını zorunlu hala getiren yasa çıkdı. Bizde bu yazımızda hgs kart ile ilgili sizleri bilgilendirmek istedik.

hgs kart

hgs kart

Otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan Kartlı Geçiş Sistemi (KGS), yerini 1 Şubat’tan itibaren Hızlı Geçiş Sistemi’ne (HGS) bırakacak.

Ancak ocak itibarıyla geçilmesi beklenen HGS için süre 1 ay uzatılmasına rağmen halen 3 milyon 600 bin sürücü HGS etiketini almadı.

Uzatılan sürenin dolmasına 10 gün kaldı; bugüne kadar 5 milyon aktif KGS kullanıcısından yalnızca 1 milyon 400 bini HGS abonesi oldu.

Yetkililer sürenin tekrar uzatılmasının gündemde olmadığını belirterek vatandaşları HGS geçiş için işlerini son dakikaya bırakmamaları konusunda uyarıyor.

HGS CEZALARI

1 Şubat’tan itibaren OGS ya da HGS’si olmayan sürücüler, geçiş ücretinin 11 katı ceza ödeyecekler.

Yetkililer her aracın kendi HGS’si olma zorunluluğuna dikkat çekiyor.

HGS’ye geçiş işleminin yapıldığı PTT ve banka şubelerinde ise yoğun.

HGS KART KULLANIMI

KGS kartında para bulunan sürücüler HGS’ye geçiş yaptıktan sonra bakiyelerini aktarabiliyorlar.

HGS FİYATLARI

Etiket şeklinde olan HGS’ler 5 liradan, kartlılar ise 15 liradan satılıyor.

Bu yazımızda siz okurlarımızla hgs kart ile ilgili detayları paylaştık. HGS fiyatları ve HGS cezaları oldukça cep yakacağa benziyor. Bu yüzden HGS kart kullanımı hususunda oldukça dikkatli olmamız gerekiyor.


Sponsorlu Bağlantılar

Aşağıdaki Konular da İlginizi Çekebilir:

Bir Cevap Yazın

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>