Hastahane Muayene Ücretleri 2013

Özel hastahaneler muayene ücretlerini açıklamaya birer birer devam ediyor. İşte son açıklanan hastahane muayene ücretleri

özel hastahane

özel hastahane

SGK ile özel hastaneler arasındaki sözleşme maddesine göre;

“Sağlık Hizmeti Sunucusu, Sağlık Uygulama Tebliği (SUT)’nin (24.3.3) maddesinde ilâve ücret alınamayacağı belirtilen sağlık hizmetleri dışında sunduğu muayene, tetkik ve tedavi amacıyla yapılacak her işlem öncesinde, hasta veya hasta yakınının yazılı onayını alarak; kurumca ödenecek ücret dışında kurumca belirlenen ilave olarak alınabilecek oranı geçmemek kaydıyla ilave ücret talebinde bulunabilir. İşlemlerden önce yazılı onay alınmadan, işlem sonrasında herhangi bir gerekçe ileri sürerek ilave ücret talebinde bulunulması veya kurumca belirlenen orandan fazla ilave ücret alındığının tespiti halinde cezai işlem uygulanır.”
Özel Hastane SGK Ücretleri

Acıbadem Hastanesi
Maslak, Kadıköy, Bakırköy, Kozyatağı başta olmak üzere birçok şubesinde kardiyoloji, kalp damar cerrahisi ve onkoloji bölümleri SGK anlaşmalı.

Alman Hastanesi
Alman Hastanesi Taksim ‘de SGK, yalnızca kardiyoloji için geçerli. SGK’lılar 22 TL, emekliler ise 10 TL ödüyorlar. Çamlıca’da ise uzman doktorlardan dahiliye, muayenesi veya göz muayenesi için 65 TL+12 TL katılım payı ödeniyor.

Özel Avicenna Hastanesi
Jinekoloji muayenesi 30 TL, üroloji muayenesi 30 TL, dahiliye 35, nöroloji 35 ve göz muayenesi ise 20 TL.

Florence Nightingale Hastanesi
Çalışanlar ve emekliler için organ bağışı, KVC ve kardiyoloji anlaşması olan kurumda kardiyoloji için çalışanlar 22 TL, emekliler 10 TL ödüyorlar.

Medical Park
Fatih Şubesi’nde KBB muayenesi 32, nöroloji 40 TL; Bahçelievler şubesinde KBB 57, nöroloji 62 TL. Medical Park Bahçelievler ‘de SGK’lılar dahiliye için 72 TL, çocuk muayenesi için 52 TL ödüyorlar.

Yeni açıklanan miktarlar yine hastaların cebini yakacak gibi duruyor. Ancak özel hastahaneler de özel bir ilgi görmek istiyorsanız bu ücretleri ödemeniz gerekiyor.

Aranılan Terimler


Sponsorlu Bağlantılar

Aşağıdaki Konular da İlginizi Çekebilir:

One Comment

  1. Rockco 21 Ocak 2013 10:56 Cevapla

    kaşıkla verdiğini kepçeyle alıyorlar

Bir Cevap Yazın

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>