Dantel Örnekleri 2013

Bugün sizlerle Dantel Örnekleri konusu hakkında bilgi vermeye  çalışacağız.

Hanımlar dantel modelleri söz konusu olduğu zaman işin içinden çıkamıyorlar. Meğer ne kadar çok dantel örnekleri varmış. Bizim gelenek ve göreneklerimizde büyük yer edinen dantelleri hanımlar, konsol örtüsü olarak gümüşlükler de vitrin takımlarında ve daha birçok yerde kullanmasının yanında hepsine yakışacak olan bu örtüler, sizlerin en sık ördüğü dantel modelleri arasında yer almaktadır. Motifli olan dantel örnekleri hemen her bayanında bildiği gibi diğer dantel iplerinden dantel modelleri gibi örülmektedir. Tek farkları motif motif örülüp birleştirilmesinden kaynaklanmaktadır. El işine yatkın olan her hanımın kolaylıkla yapacağı örneklerden özellikle halkalı olan dantel örnekleri çok şık durmaktadır.

Mobilyaların olmazsa olmazları arasında yer alan dantel örtüleri, her daim kendisini koruyan örnekleri ile yeni neslin pek ilgisi kalmadığı düşünülse de annelerimizin kızların çeyizlerinde dantel olmazsa olmaz düşüncelerinden hareketle her eşya için olmasa da ayrı ayrı dantel örtüler örüp çeyiz sandığına koymasından gelmektedir. Kullanıldığı yere göre farklı bir şıklık yaratacak olan tv üniteleri ve modern mobilyalar için pek uyumlu olmayan dantel modelleri, vitrinler, sehpalar ve masalar için kullanım açısından farklı bir şıklık yaratmaktadır. Dantel örtülerini birçok mobilyada ahşap eşyalar, masa ve sehpalar üzerinde kullanabileceğimiz dantel örtüleri renkli iplerle boncuklarla ve pullarla süsleyip de farklı bir tarz oluşturularak kullanılabilmektedir.

Dantel-Ornekleri- 1

Dantel-Ornekleri- 1

Dantel-Ornekleri- 2

Dantel-Ornekleri- 2

 

Dantel-Ornekleri- 3

Dantel-Ornekleri- 3

Dantel-Ornekleri- 4

Dantel-Ornekleri- 4

Dantel-Ornekleri 5

Dantel-Ornekleri 5

Dantel-Ornekleri 6

Dantel-Ornekleri 6

Bugün sizlere Dantel Örnekleri  hakkında bilgi verdik.Tüm detayları buradan takip edebilirsiniz.

 

 

 

 

Aranılan Terimler


Sponsorlu Bağlantılar

Aşağıdaki Konular da İlginizi Çekebilir:

Bir Cevap Yazın

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>